Vrece na pranie Guppyfriend je navrhnuté tak, aby zachytilo mikrovlákna zo syntetického oblečenia, ktoré sa uvoľňujú pri jeho praní. Technológia použitá v bežných filtroch v našich práčkach a sušičkách nie je dostačujúca na to, aby tieto mikroplasty pred vypustením do odtoku odfiltrovala. Používaním Guppyfriend prispejete k zdravšiemu životnému prostrediu.

Pridať do wishlistu

O mikroplastoch, ktoré sú postrachom pre životné prostredie, počula už prevažná väčšina obyvateľstva. Málokto si ich však dá do súvisu s prevádzkovaním práčok na pranie v domácnostiach. Pravdou však je, že pri každom praní sa do vodného systému dostávajú mikročastice plastov, ktoré sa uvoľnia pri praní syntetického oblečenia. Vrecko taktiež vaše oblečenie ochráni a zníži vypadávanie jeho vlákien v priemere až o 86%.

Guppyfriend prací vak je navrhnutý tak, aby pri praní tieto mikročastice zachytil. Vy ich potom len jednoducho presuniete do smetného koša. Prací vak Guppyfriend má rozmery 50 x 74 centimetra. Pre lepší efekt sa však odporúča naplniť ho len do polovice.

Používaním tohto ekologického pracieho vaku ušetríte prírodu od syntetických a škodlivých materiálov, s ktorými si sama neporadí. Denné znečistenie životného prostredia v dôsledku prania v meste Berlín zodpovedá znečisteniu spôsobenom až 500-tisícimi plastovými taškami denne.

Mikroplasty sa našli v prírode aj v planktóne, základnom pilieri vodného ekosystému. A odtiaľ sa dostávajú naspäť o potravinového reťazca a ohrozujú aj naše zdravie.
Používanie vrecka na pranie Guppyfriend pri každom praní syntetického oblečenia môžete aj vy prispieť k zdravšej planéte.

Zistiť viac info o cenách
Zistiť viac info o cenách